Barokní Parnas. G. F. Händel: Terpsicore 

Hudební divadlo na scéně Florea Theatrum! Nově zpracované provedení opery-baletu „Terpsicore“ G. F. Händela spolu s výběrem tanců nejen z barokních oper a baletů na hudbu autorů, jako jsou Jean Baptiste Lully, André Campra, a další. 

Představení se uskuteční v unikátním mobilním barokním divadle Florea Theatrum, které pro tuto příležitost využije tři scénická prostředí.

„Terpsicore“ je sugestivní prolog, který v roce 1734 složil G. F. Händel pro znovuuvedení opery „Il Pastor fido“, poprvé představené v Londýně v roce 1712. Jedná se o představení, ve kterém děj nemá žádný vztah k opeře, do které je začleněn. Proto je možné ho uvádět samostatně.

V hlavních rolích: IrenaTroupová – Erató, Blanka Ferjentsik Wernerová – Terpsicore, Roger Isaacs – Apollón (USA)
Tančí Hartig Ensemble v choreografii Heleny Kazárové.
Hraje orchestr Musica Florea řízený Markem Štrynclem, zpívá sbor Collegium Floreum.

Vstupenky: 500 / 250 Kč.

Koupit online / Rezervovat


*******

Period music theatre on the stage of Florea Theatrum! New re-creation of the opera-ballet “Terpsicore” by G. F. Händel with a selection of dances not only from baroque ballets and operas staged on music of such composers as Jean Baptiste Lully, André Campra and others.

The performance will take place in the unique mobile baroque theatre Florea Theatrum. On this occasion, we will use three different stage settings.

G. F. Händel composed “Terpsicore” in 1734 as a suggestive prologue for the second introduction of his opera “Il Pastor fido” that originally premiered in 1712. The plot of this performance has no relation to the opera the piece is associated with, therefore is possible to stage it separately.

In the title roles: IrenaTroupová – Erató, Blanka Ferjentsik Wernerová – Terpsicore, Roger Isaacs – Apollón (USA)
Dancers: Hartig Ensemble, choreography: Helena Kazárová.
Orchestra: Musica Florea, conductor: Marek Štryncl, choir: Collegium Floreum.

Tickets: 500 / 250 Kč

Buy online / Reservation