Podpora a průběh projektu 

Počáteční fáze projektu byla podpořena Nadací barokního divadla v Českém Krumlově. Finanční podpora se týká zejména tvorby projektové dokumentace, které se ujal architekt Václav Krajc s neodmyslitelnou podporou Pavla Slavka a dalších. (logo nadace)

Základní materiál pro stavbu scénické konstrukce a další finanční vklad, který se pojí s tímto materiálem a jeho specifickým uskladněním, pochází od rodin Štrynclových.
 
Občanské sdružení MUSICA FLOREA děkuje podporovatelům!
 
Jsme však na počátku. Barokního štětce se ujme Jiří Blaha. Hledají se specialisté různého druhu a vhodné prostory pro stavbu a tvorbu dekorací.
Bez podpory fanoušků to prostě nepůjde. Už tedy víte jak podpořit projekt?
 
Realizace projektu  Florea Theatrum  započala již v roce 2009. Nedaleko severočeského Skuhrova došlo k nechtěnému pokácení části soukromého lesa. Co s tímto krásným dřívím? Postavíme z něho mobilní barokní divadlo!  Více než 10 let se tato myšlenka honila hlavou dirigenta Marka Štryncla.  A teď se díky lesní „nehodě“ začala uskutečňovat.  Naštěstí i v této lesní pustině byl slabý telefonní signál. A tudíž s radou pana Slavka, znalce barokního divadla v Českém Krumlově, bylo rozhodnuto. Stromy se odvezou na pilu, kde se z nich nařežou trámy o délce necelých deseti metrů.
 
Byla tuhá zima...

Skuhrov v zimě 

Ale při stěhování bylo tepla až až....

 

Následně byly trámy zašroubovány do ocelových L profilů proti kroucení a mohou v klidu zrát.